بیش از 10 سال در خدمت شما هموطنان عزیز هستیم تا بتوانیم بهترین خدمات را خدمت شما عرضه کنیم.

013-۳۲۸۵۴۴۴۸

رشت میدان امام حسین به سمت نیروی دریایی بعد از بازارچه دومین کوچه کوچه شهید ابراهیم راسخ

@ilag_suisee_gilan

بازسازی ظروف سرامیک در رشت

بازسازی ظروف تفلون و انواع قابلمه در رشت

 

بازسازی ظروف تفلون و انواع قابلمه در رشت خدمات تعمیرات ظروف را با بهترین قیمت به شما مشتریان عزیز ارائه می‌دهد. بازسازی ظروف تفلون و سایر ظروف قدیمی شما راهی برای بالا بردن کیفیت آنها است.

مهم‌ترین عواملی که ما را ترغیب به تعمیر ظروف تفلون، گرانیتی و سایر ظروف می‌کند، تاثیرات زیاد کیفیت ظروف مصرفی در سلامتی و کیفیت غذا می باشد، علاوه بر آن تفاوت چشمگیر قیمت بازسازی نسب به خرید ظروف نو است. تا زمانی که فلز اصلی قابلمه سالم باشد، تعمیر آن مقرون به صرفه‌ترین گزینه است.

البته باید در نظر گرفت که نحوه بازسازی ظروف در کیفیت آن  ظرف تاثیر دارد و اگر تمامی مراحل به طور صحیح انجام نشود عوارض جبران ناپذیری به همراه دارد. و باید در نظر گرفت انتخاب کارگاهی مناسب می‌تواند علاوه بر تضمین کیفیت و سلامت ظروف هزینه کمتری را در بر بگیرد.

آریا تفلون به طور تخصصی تعمیر قابلمه تفلون، گرانیتی و سایر ظروف در همه نقاط رشت را با منصفانه ترین قیمت برای شما انجام می‌‌دهد. در ادامه با ما همراه باشید تا در رابطه با نحوه ی بازسازی انواع ظروف و هزینه‌های آن بیشتر صحبت کنیم. بازسازی ظروف آریا تفلون خدمات بازسازی ظروف را با بهترین قیمت به شما مشتریان عزیز ارائه می‌دهد.

بازسازی ظروف تفلون و انواع قابلمه در رشت
بازسازی ظروف تفلون و انواع قابلمه در رشت

خدمات آریا تفلون در زمینه بازسازی ظروف

مرکز بازسازی ظروف آریا تفلون واقع در رشت با استفاده از به روز ترین تکنولوژی و همچنین مرغوب‌ ترین روکش ها در این صنعت به شما این اطمینان خاطر را می‌دهد تا ظروف خود را بدون نگرانی به دست ما بسپارید و بدون هیچ نگرانی از آن‌ها در پخت پز خانه مجددا استفاده کنید.

توصیه ی ما این است که زمانی که ظروف تفلون و گرانیتی که می‌خرید حتماً دارای مارک و برچسب کارخانه سازنده باشد. برخی از این کارخانه‌ها وقتی جنس را می‌فروشند یک تا ده سال گارانتی تعویض دارند. از طرفی هم اعلام می‌کنند اگر نیازی به تعمیر ظروف باشد، عاملان فروش کارخانه آن را تحویل می‌گیرند تا آن را در کارخانه تعمیر کنند .اما در غیر این صورت هم نیازی به نگرانی نیست و برای بازسازی ظروف خود همچنان میتوانید از ما مشاوره بگیرید.

انجام کلیه سفارشات تعمیر و بازسازی ظروف تفلون، ظروف لعابی ، ظروف  گرانیتی و سرامیکی در رشت پذیرفته می‌شود.

چه ظروفی قابلیت بازسازی شدن را دارند؟

در حال حاضر امکان بازسازی ظروف تفلون ، گرانیتی چدن و سرامیک، وجود دارد. اما ظروف مسی و لعابی قابلیت بازسازی ندارند. زیرا ظرفیت گرمایی پایین ظروف مسی باعث می شود تا در کوره های حرارتی ذوب گردند و عملا امکان بازسازی برای آنها وجود ندارد.

البته لازم به ذکر است ظروف تفلون، گرانیتی چدن و سرامیک نیز  تا زمانی که بدنه ی اصلی قابلمه دارای سوراخ یا نازک شدگی نباشند قابل بازسازی و تعمیر میباشند. پس به این نکته نیز توجه کنید.

آیا بازسازی ظروف سرطان‌ زا است؟

این سوالی است که ذهن بسیاری از افراد را درگیر کرده است. برخی معتقدند که بازسازی ظروف برای سلامتی انسان مضر است و باعث ابتلا به سرطان می شود. اما در پاسخ به این سوال باید گفت که اگر فرایند بازسازی با استفاده از مواد اصل و با کیفیت انجام شود و مراحل آن به درستی صورت گیرند، مشکلی برای سلامتی ایجاد نمی کنند.

بازسازی ظروف تفلون و انواع قابلمه در رشت
بازسازی ظروف تفلون و انواع قابلمه در رشت

در حالت کلی سرطانزا بودن ظروف به دو عامل بستگی دارد:

۱- جنس روکش :

پزشکان چند سالی است که توصیه می‌کنند ظروف تفلون به علت سرطانزا بودن مواد آن خریداری نکنیم، چه برسد که بخواهیم از روکش تفلون برای بازسازی و تعمیر مجدد آن استفاده کنیم  به جای آن می‌توانید ظروف خود را به مراکزی بسپارید از مواد گرانیتی برای روکش مجدد ظروف استفاده می‌کنند.

مواد گرانیتی به دلیل خاصیت چسبندگی و مقاومت حرارتی بالا به هیچ وجه از سطح قابلمه جدا نمی‌شود. در صورتیکه ماده تفلون مقاومت حرارتی بسیار پایین‌تری دارد و در غذاهایی که به پختن طولانی مدت نیاز دارند مقاومت خود را از دست داده و وارد غذا می‌شوند.

حتی اگر یک درصد مواد گرانیتی از سطح ظرف جدا شوند و وارد غذا شوند بازهم هیچ ضرری برای سلامتی شما ندارند. ترکیبات مواد گرانیتی برخلاف تفلون قابل دفع است.  ظروف تفلون چند سالی است که به دلیل سرطانزا بودن محبوبیت خود را در دنیا از دست داده‌اند.

۲- نحوه بازسازی ظروف :

یکی از مهم‌ترین مراحل بازسازی ظروف نچسب همراه با پوشش گرانیتی،  پاکسازی روکش‌های قبلی است. باید در فرآیند بازسازی دقت کرد که لایه قبلی ظرف کاملا از بین برود به طوری که کوچک‌ترین  اثری از مواد قبلی روی قابلمه باقی نماند. و برای اینکه این کار به صورت کامل انجام شود باید حتما از کوره‌های حرارتی و سندبلاست استفاده شود و پس از آن  یک پوشش گرانیتی بر روی آنها قرار گیرند.

اگر اصول استاندارد و حرفه ای برای بازسازی ظروف رعایت نشود، لایه های تفلون جدا می شوند و به این ترتیب در دستگاه گوارش رسوب می کنند. در صورتی که ظروف تفلون به صورت مستقیم روی حرارت قرار بگیرند و درون آن روغن یا ماده غذایی ریخته نشود، حرارت آن به ۱۲۰ برسد و دود کند، نباید از آن ظرف استفاده کرد.

متاسفانه در بعضی از کارگاه های غیرمجاز از فرچه به جای این عمل استفاده می‌کنند که از قدرت کافی برای پاکسازی روکش قبلی برخوردار نیست و کمی از مواد قبلی بر روی قابلمه باقی می‌ماند که می‌تواند باعث بیماری در آینده شود.و این موضوع باعث شده افراد از بازسازی ظروف خودداری کنند.

بازسازی ظروف تفلون و انواع قابلمه در رشت
بازسازی ظروف تفلون و انواع قابلمه در رشت

راه حل جلوگیری از مشکلات احتمالی پس از بازسازی ظروف

با توجه به این که تیم بازسازی ظروف آریا تفلون تیمی کاملا مجرب است و تجربه کافی در این زمینه دارد شما بدون هیچ نگرانی از سرطان زا بودن ظروف و یا نگرانی از هرگونه تهدیدی برای سلامتی شما بازسازی ظروف خود را به ما بسپارید. و هیچ نگرانی بابت این موضوع نداشته باشید.

معایب ظروف تفلون برای سلامتی

از بزرگترین معایب ظروف تفلون می‌توان به این مورد اشاره کرد که برای آشپزی های طولانی مدت مناسب نیستند، در صورتی که بیش از حد مجاز حرارت ببینند گاز های سمی تولید می‌کنند که باعث حالت تهوع می‌شوند.

متاسفانه تولید تفلون با ناخالصی کم، هزینه و زمان بسیاری می‌برد و این برای خیلی از تولید‌کننده ها به صرفه نیست. مخصوصا اگر قرار باشد از آن تفلون جهت بازسازی ظروف استفاده کنند. بسیاری از کارگاه های غیر معتبر حتی از تفلون بازیافتی برای بازسازی استفاده می‌کنند و به خاطر هزینه ی اندکی که دریافت می‌کنند بیشتر مورد استقبال قرار می‌گیرند.

چرا بازسازی ظروف تفلون اهمیت دارد؟

ظروف تفلون به دلیل خطراتی که برای سلامتی دارند دیگر آن محبوبیت قبل را بین مردم ندارد. مخصوصا اگر سطح آن آسیب دیده باشد. از طرفی شما ممکن است یک یا چند سرویس تفلون در خانه داشته باشید که پول زیادی بابت آن‌ها پرداخت کرده باشید. برای همین بهتر است که برای صرفه جویی در هزینه به دنبال بازسازی و تبدیل این ظروف به گرانیت باشید. با بازسازی ظروف تفلون و گرانیت کردن روکش داخلی این ظروف می توان از این ظروف مجددا استفاده کنید و از عوارض ظروف تفلون برای سلامتی در امان باشید.

یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.