بیش از 10 سال در خدمت شما هموطنان عزیز هستیم تا بتوانیم بهترین خدمات را خدمت شما عرضه کنیم.

013-۳۲۸۵۴۴۴۸

رشت میدان امام حسین به سمت نیروی دریایی بعد از بازارچه دومین کوچه کوچه شهید ابراهیم راسخ

@ilag_suisee_gilan

بازسازی ظروف تفلون

بازسازی ظروف تفلون

بازسازی ظروف تفلون

بطور کلی در استفاده از ظروف تفلون، ظروف چدن ، ظروف سرامیک و ظروف گرانیت ، کیفیت پوشش داخل ظروف اهمیت بالایی در کارایی ظرف و سلامت خانواده دارد. بدلیل وجود برخی محصولات و ظروف بی کیفیت در بازار ، در مواقعی در مدت کوتاهی پس از مصرف ظروف نو ، مشاهد میکنید که پوشش تفلون ، پوسته پوسته میشود و یا پوشش سرامیک ، خواص نچسب لازم را ندارد.

در این موارد استفاده از ظروف به هیچ عنوان توصیه نمی شود. زیرا هنگامی که پوشش از ناحیه ای دچار خراش و یا پوسته شدن نماید ،آن پوشش دچار آسیب شده و دیگر استحکام و پیوستگی لازم را ندارد. بدترین کار استفاده از این ظروف است. بدلیل اینکه در حین پخت و پز و استفاده از این ظروف دارای خراش ، به مرور پوشش تفلون آن را مصرف میکنیم .

پوشش های تفلون و سرامیک و گرانیت به خودی خود ضرری ندارند ، آنچه برای سلامتی مضر است استفاده از ظرفی است که پوشش آن فرسوده و یا دچار خراش شده است که در اثر استفاده مجدد ، بقیه نقاط پوشش از ظرف جدا شده و وارد غذا می گردند.

پس اولین نکته مهم ، دقت در نگهداری ظروف (استفاده از قاشق چوبی) است و در صورتی که پوشش تفلون و .. ظرف دچار خراش هر چند کوچک شد ، عدم استفاده از آن است.

اکنون راه حل چیست؟ آیا میتوان این ظروف را بازسازی نمود. پاسخ مثبت است . زیرا فرایند اجرا کاملا مشابه با تولید ظروف تفلون نو بوده و لذا کاملا بهداشتی است. مهم اینست که در بازسازی ظروف تفلون ، ظروف چدن و …. مراحل زیر بطور کامل اجرا گردد و از مواد اولیه تفلون استاندارد استفاده گردد.

بازسازی ظروف تفلون
مراحل اجرا:
۱- از بین بردن پوشش تفلون فرسوده داخل ظروف و رنگ بیرون ظروف
۲- اجرای پوشش تفلون دولایه
۳-اجرای رنگ بیرون ظرف

در مجموع تعمیر ظروف تفلون (بازسازی ظروف تفلون) ، بازسازی ظروف سرامیک ، بازسازی ظروف چدن اساسا مشکلی ندارد زیرا در فرایند آن پوشش قبلی به هیچ وجه قابل ترمیم نیست . لازم است در طول پروسه بازسازی ، پوشش قبلی کاملا از بین برود و به سطح خام فلز رسید. از این مرحله کار به بعد کل فرایند انجام پوشش دهی مجدد تفلون و گرانیت دقیقا مشابه فرایند تولید ظروف نو است و به هیچ وجه برای سلامتی مضر نیست.

درمجموع بجای استفاده از ظروف مستعمل تفلون و ظروف سرامیک و ظرفهای گرانیت با پوشش خراش دیده که تهدیدی جدی برای سلامتی است ، بازسازی مجدد ظروف تفلون ، ظروف سرامیک و گرانیت با استفاده از مواد اولیه استاندارد پوشش تفلون ، سرامیک و پوشش گرانیت بسیار مفیدتر برای سلامتی و اقتصاد خانواده است .

یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.