بیش از 10 سال در خدمت شما هموطنان عزیز هستیم تا بتوانیم بهترین خدمات را خدمت شما عرضه کنیم.

013-۳۲۸۵۴۴۴۸

رشت میدان امام حسین به سمت نیروی دریایی بعد از بازارچه دومین کوچه کوچه شهید ابراهیم راسخ

@ilag_suisee_gilan

بازسازی ظروف گرانیت در رشت

بهترین تعمیرات ظروف آشپزی در رشت

بهترین تعمیرات ظروف آشپزی در رشت

انجام کلیه سفارشات تعمیر و بازسازی ظروف تفلون در رشت توسط بازسازی ظروف آریا تفلون پذیرفته می‌شود. ما به همه توصیه می‌کنیم، ظروف تفلون و گرانیتی که می‌خرند حتماً دارای مارک و برچسب کارخانه سازنده باشد. برخی از این کارخانه‌ها وقتی جنس را می‌فروشند یک تا دو سال گارانتی تعویض دارند. از طرفی هم اعلام می‌کنند اگر نیازی به بازسازی ظروف باشد، عاملان فروش کارخانه آن را تحویل می‌گیرند تا در کارخانه بازسازی کنند. در ادامه شما را با تعمیر تفلون بیشتر آشنا می‌کنیم.

مراحل تعمیر و بازسازی ظروف تفلون در رشت

این موضوع که بازسازی ظروف تفلون چگونه و با چه روشی انجام می‌شود اهمیت بسیار زیادی دارد. چرا که اگر این مراحل اصولی و استاندارد نباشد می‌تواند روی سلامتی شما تاثیرات جبران ناپذیری به جا بگذارد.

برای مثال اگر تراشیدن مواد تفلون روی ظرفی که قصد بازسازی و تبدیل آن به گرانیت را دارید به درستی و با دستگاه‌های مجهز انجام نشود، این مواد هنگام قرار گرفتن ظرف روی حرارت ممکن است وارد غذای شما شده و سلامتی شما را به خطر بیاندازند زیرا که این مواد سرطانزا هستند. مرکز بازسازی ظروف آریا تفلون از استاندارد ترین مراکز بازسازی ظروف در رشت است.

بهترین تعمیرات ظروف آشپزی در رشت
بهترین تعمیرات ظروف آشپزی در رشت

چرا نحوه بازسازی ظروف تفلون اهمیت دارد؟

ظروف تفلون به دلیل خطراتی که برای سلامتی دارند دیگر آن محبوبیت قبل را بین مردم ندارد. مخصوصا اگر سطح آن آسیب دیده باشد.از طرفی شما ممکن است یک یا چند سرویس تفلون در خانه داشته باشید که پول زیادی بابت آن‌ها پرداخت کرده باشید. برای همین عقلانی است که برای صرفه جویی در هزینه به دنبال بازسازی و ایجاد روکش گرانیت برای آنها باشید.

  • برای همین ظروف تفلون خود را به یک مرکز بازسازی می‌سپارید و پس از چند روز آن‌ها را با روکش گرانیت تحویل می‌گیرید و خوشحال از اینکه ظروفتان مجددا قابل استفاده شده‌اند.
  • اما اگر مواد تفلون آن خوب از ظرف جدا نشده باشد شما تقریبا هزینه الکی کرده اید! چون هنوز هم سلامتی شما در معرض خطر است با این تفاوت که خودتان خبر ندارید!
  • به این دلیل است که نحوه بازسازی ظروف تفلون اهمیت بسیار زیادی برخوردار است و شما باید به آن توجه کنید.

معایب ساختار تفلون

از بزرگترین معایب ظروف تفلون می‌توان به این مورد اشاره کرد که برای آشپزی های طولانی مدت مناسب نیستند، در صورتی که بیش از حد مجاز حرارت ببینند گازهای سمی تولید می‌کنند که باعث حالت تهوع می‌شوند.

متاسفانه تولید تفلون با ناخالصی کم، هزینه و زمان بسیاری می‌برد و این برای خیلی از تولید‌کننده ها به صرفه نیست. مخصوصا اگر قرار باشد از آن تفلون جهت بازسازی ظروف استفاده کنند. بسیاری از کارگاه های غیر معتبر حتی از تفلون بازیافتی برای بازسازی استفاده می‌کنند و به خاطر هزینه ی اندکی که دریافت می‌کنند بیشتر مورد استقبال قرار می‌گیرند.

مراحل تعمیر تفلون در رشت

 در ادامه چهار مرحله تعمیر و بازسازی اصولی ظروف تفلون را برای شما شرح داده ایم:

بهترین تعمیرات ظروف آشپزی در رشت
بهترین تعمیرات ظروف آشپزی در رشت

مرحله اول – جداسازی ظروف تفلون از دیگر ظروف برای آغاز مرحله بازسازی

معمولا مراکز بازسازی از افراد مختلف ظروف با جنس‌های متفاوت دریافت می‌کنند. از آنجایی که می‌توان گفت تمام ظرف‌های آسیب دیده با هر جنس و فلزی (روی، سرامیک، گرانیت، تفلون، چدن و ….) را می‌توان بازسازی کرد، اولین مرحله بازسازی، تفکیک و جداسازی ظروف بر اساس جنس آن‌ها است. به دلیل اینکه ظروف برای مرحله دوم باید وارد کوره‌های حرارتی بشنود بهتر است ظروف تفلونی را از دیگر جنس ظروف جدا کنیم زیرا ظرفیت گرمایی انواع ظروف با یکدیگر متفاوت است.

مرحله دوم – قرار دادن ظروف در کوره های حرارتی

بعد از آنکه ظروف تفلون از دیگر ظروف تفکیک شدند، آن‌ها را روی چرخ های بزرگی میچینیم تا وارد کوره حرارتی شوند.این چرخ ها با توجه به بزرگی کارگاه تا هزار عدد قابلمه را نیز گنجایش دارند. سپس این چرخ ها که قابلمه های تفلون روی آن قرار گرفته اند را وارد کوره می‌کنیم.

حرارت دادن ظروف باعث نرم شدن لایه های تفلون قبلی می‌شود تا بتوانیم در مرحله بعدی آن‌ها را راحت‌تر از سطح ظرف جدا کنیم. نکته مهم این است که حتی کوچک ترین اثری از مواد تفلون نباید روی ظرف باقی بماند. همچنین رنگ خارجی ظروف نیز باید کاملا از بین برود تا آماده رنگ پاشی مجدد شود.

(مرکز بازسازی ظروف آریا تفلون از معدود کارگاه های مجهز به کوره حرارتی تعمیر ظروف در رشت است که عمل پاکسازی را به طور کامل انجام می‌دهد.)

 مرحله سوم – جرم‌گیری مواد قبلی باقیمانده بر سطوح ظروف

حالا پس از اینکه ظروف در معرض حرارت قرار گرفتند، می‌توان تفلون باقی مانده سطح ظروف را راحت‌تر پاکسازی کرد. برای این عمل از پاشش سندبلاست به وسیله هوای پرفشار استفاده می‌کنیم. سندبلاست نوعی خاک با ترکیبات خاص است که ماده اصلی آن را سیلیس تشکلیل می‌دهد.

در کارگاه‌های غیر استاندارد و ناشناخته برای کاهش هزینه و البته مجهز نبودن به دستگاه های مجهز این عملیات را انجام نمی‌دهند و عمل پاکسازی تفلون را با فرچه انجام می‌دهند که هرگز کار سندبلاست را انجام نمی‌دهد و عمل پاکسازی کامل صورت نمی‌گیرد که در آینده سلامت شما را به خطر می‌اندازد. درکارگاه ما این عمل بر قسمت خارجی و حتی زیر ظروف شما هم انجام می‌شود.

بهترین تعمیرات ظروف آشپزی در رشت
بهترین تعمیرات ظروف آشپزی در رشت

مرحله چهارم – پاشش گرانیت و رنگ

در این مرحله که مرحله آخر بازسازی ظروف تفلون است، ظروف آماده پاشش گرانیت و رنگ کاری می شوند. گرانیت به وسیله ابزار‌های دقیق به مقدار لازم به سطح داخلی ظرف پاچیده می‌شود و سپس صیقل داده می‌شود تا خاصیت نچسب بودن پیدا کند. سپس قسمت خارجی ظرف با توجه به درخواست مشتری رنگ کاری مجدد می‌شود.

جمع بندی

امیدواریم به اهمیت مرکزی که ظروف خود را برای بازسازی به آن‌ها می‌سپارید پی برده باشید. کارگاه بازسازی ظروف آریا تفلون با استفاده از دستگاه های روز دنیا در این صنعت، ظروف شما را با بالاترین کیفیت بازسازی کرده تا بدون هیچ نگرانی از ظروف خود مجددا استفاده نمایید.

کارگاه ما از پیشرفته ترین کارگاه های این صنعت در رشت است. انجام کلیه سفارشات تعمیر و بازسازی ظروف تفلون در رشت پذیرفته می‌شود.

یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.