بیش از 10 سال در خدمت شما هموطنان عزیز هستیم تا بتوانیم بهترین خدمات را خدمت شما عرضه کنیم.

013-۳۲۸۵۴۴۴۸

رشت میدان امام حسین به سمت نیروی دریایی بعد از بازارچه دومین کوچه کوچه شهید ابراهیم راسخ

@ilag_suisee_gilan

تعمیر انواع قابلمه نچسب در رشت

تعمیر انواع قابلمه نچسب در رشت

 قابلمه گرانیتی

از انواع قابلمه و بهترین نوع قابلمه می توان به قابلمه های گرانیتی اشاره کرد .قابلمه های گرانیتی را می توان از جدیدترین قابلمه ها در بازار دانست که در طی سال هایی که روانه بازار شده است محبوبیت زیادی را به دست آورده است .این مدل از قابلمه ها کاملا نچسب هستند و دوام بسیار بالایی را از خود نشان داده اند.

قابلمه آلومینیومی و روحی

قابلمه های آلومینیومی و روحی یکی از قدیمی ترین قابلمه هایی هستند که در بازار وجود دارند ، قطعا نمونه ای از آن ها را در منزل خود داشتید . انواع قابلمه های روحی و آلومینیومی از مقاومت خوبی برخوردار هستند اما به گفته برخی از کارشناسان نمی توان درون قابلمه های آلومینیومی و روحی مواد غذایی اسیدی را تهیه کرد . از جمله از این نوع مواد اسیدی می توان به آبلیمو ها ، آبغوره ها ، سرکه و … اشاره کرد . قابلمه های روحی و آلومینیومی حرارت را به شکل کاملا یکنواختی توزیع می کنند.

تعمیر انواع قابلمه نچسب در رشت
تعمیر انواع قابلمه نچسب در رشت

قابلمه سرامیکی

قابلمه های سرامیکی را هم میتوان همانند قابلمه های گرانیتی نمونه ی جدیدی از قابلمه ها دانست ، قابلمه های سرامیکی نسبت به دیگر قابلمه ها از تنوع بسیار بالایی برخوردار هستند ، این نوع قابلمه ها از مقاومت خوبی برخوردار هستند اما در هر صورت جنس سرامیک شکننده است و ممکن است در صورت برخورد ضربه با آن لایه سرامیکی آنان از بین برود که در این حالت استفاده از آن مضر خواهد بود .

قابلمه های تفلون

قابلمه های تفلون در روز های اول استفاده خود از خاصیت نچسبی بسیار بالایی برخوردار هستند اما بعد از مدتی استفاده متوجه می شوید که لایه نچسب آن ها کم کم و به مرور زمان از بین می روند و وقتی این لایه نچسب از بین برود مواد مضری که در ساختار این نوع قابلمه ها وجود دارد با مواد غذایی ترکیب می شود و وارد بدن می شوند.

 قابلمه چدن

قابلمه های چدن جزو قابلمه های سنگین وزن به شمار می روند ، این نوع قابلمه ها در دو حالت لعاب دار و بدون لعاب وجود دارند ،قابلمه های چدن لعاب دار نسبت به قابلمه های چدن بدون لعاب از محبوبیت بیشتری برخوردار هستند ، در ضمن توجه داشته باشید که قابلمه های چدن لعاب دار نسبت به قابلمه های چدن بدون لعاب از قیمت بالاتری هم برخوردارند .این نوع قابلمه ها در تغییر رنگ و طعم غذا کاملا بی تاثیر هستند اما ممکن است لایه نچسب آن ها نسبت به قابلمه های چدن لعاب دار ضعیف تر باشد .

تعمیر انواع قابلمه نچسب در رشت
تعمیر انواع قابلمه نچسب در رشت

قابلمه چدن بهتر است یا سرامیک ؟

1. جنس

قابلمه های چدنی از آلیاژ های آهن ، کربن و سیلیسیم تشکیل می شوند و بدون روکش هستند اما در رابطه با قابلمه های سرامیکی همانطور که پیش تر گفتیم این نوع قابلمه ها دارای یک لایه نچسب تفلون هستند . قابلمه های چدنی با توجه به ساختاری که دارند برای مصارف متفاوتی قابل استفاده هستند . جنس داخلی قابلمه های سرامیکی از یک هسته مرکزی با فلزی که دارای رسانایی گرمایی بالایی هستند ساخته شده اند .

2. تنوع در طرح و رنگ

در رابطه با تنوع در طرح و رنگ قابلمه های سرامکی یا چدنی باید بگوییم که قابلمه های سرامیکی در این زمینه اصلا قابل مقایسه با قابلمه های سرامیکی نیستند چرا که قابلمه های سرامیکی نسبتب به قابلمه های چدنی از تنوع بسیار بالاتری برخوردار هستند و در انواع طرح و رنگ ها در بازار وجود دارند .

3. قیمت

ظروف پخت و پز چدنی از کیفیت بسیار بالایی برخوردار هستند و پیدا کردن اصل آنان بسیار سخت است به همین دلیل از قیمت بالاتری نسبت به قابلمه های سرامیکی برخوردار هستند . اگر نمی خواهید برای خرید ظروف پخت و پز خود زیاد هزینه کنید پیشنهاد ما بین قابلمه سرامیکی یا چدنی قابلمه های سرامیکی است .

4. شیوه نگهداری

هردوی این نوع قابلمه ها از خاصیتن نچسبی بسیار قوی برخوردار هستند به همین دلیل در زمان استفاده از آن ها باید نکات مهمی مانند قرار دادن قابلمه خالی بر روی حرارت و یا اسفاده نکردن از قاشق و کفگیر های فلزی و .. را رعایت کنید .

تعمیر انواع قابلمه نچسب در رشت
تعمیر انواع قابلمه نچسب در رشت

5. سرعت پخت و پز

خیلی از افراد به دنبال قابلمه هایی هستنند که حرارت را سربع توزیع می کنند و مواد غذایی درون آن با سرعت بالاتری پخته می شود ، قابلمه های چدنی از این ویژگی برخوردار هستند چرا که می توان از آن ها بر روی حرارت بالا استفاده کرد اما قابلمه های سرامیکی را زیاد نباید بر روی حرارت بالا قرار داد .

6. ایمنی

قابلمه های چدن در دوحالت بدون لعاب و لعاب دار در بازار وجود دارند ، در قابلمه های چدن بدون لعاب امکان زنگ زدگی هست به همین دلیل برای ایمنی و حفظ سلامتی بیشتر توصیه می کنیم تا به سراغ قابلمه های چدنی لعاب دار بروید که بر روی آنان پوشش تفلون قرار دارد . در ضمن باید حتما از نمایندگی ها و برند های معتبر جهانی خریداری کنید تا لعاب استفاده شده بر روی قابلمه های چدنی از استاندارد بالایی برخوردار باشد . قابلمه های سرامیکی که دارای پوشش هستند از نظر سلامتی ایمن شده اند .

تعمیر انواع قابلمه نچسب در رشت

یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.