بیش از 10 سال در خدمت شما هموطنان عزیز هستیم تا بتوانیم بهترین خدمات را خدمت شما عرضه کنیم.

013-۳۲۸۵۴۴۴۸

رشت میدان امام حسین به سمت نیروی دریایی بعد از بازارچه دومین کوچه کوچه شهید ابراهیم راسخ

@ilag_suisee_gilan

بازسازی ظروف چدن در رشت

نو کردن ظروف نسوز در رشت

نو کردن ظروف نسوز در رشت

۱. توجه به مارک ظروف ۲. استفاده از قاشق مخصوص ۳. استفاده از شعله مناسب ۴. ریختن روغن قبل از استفاده از ظروف نچسب ۵. ریختن روغن قبل از روشن کردن شعله ۶. پختن غذای کودک در ظروف تفلن ، هرگز!!!

۷. ظروفی که تفلون آنها رفته است را کنار بگذارید  ۸. عدم نگهداری غذا در ظروف تفلون ۹. شستشوی ظروف تفلون با اسکاچ نرم و مخصوص ۱۰. قابلمه تفلون داغ با آب سرد خنک نکنید ۱۱. نباید ظروف تفلون را فریز کرد ۱۲. قابلمه تفلون را داخل ماشین ظرفشویی نگذارید ۱۳ .قابلمه تفلون را با پودر لباسشویی تمیز نکنید

به گزارش اقتصاد آنلاین، در میان تمام پوشش های موجود، تفلون با بالاترین ضریب نچسبی برای استفاده در ظروف انتخاب شد. همچنین تفلون را به عنوان پوشش مجاز در ظروف پخت غذا مورد تایید اداره نظارت بر غذا و داروی آمریکا نیز قرار گرفت.

اما با این وجود، محققان درباره استفاده از این ظروف هشدار داده اند؛ و بیش از تمام نوع های دیگر متهم به آلودگی محیط زیست و سرطان زایی و… شده اند . نکته جالب اینجاست که هنوز هم از پرطرفدارترین نوع ظروف برای پخت و پز محسوب می شوند.

نو کردن ظروف نسوز در رشت
نو کردن ظروف نسوز در رشت

برای حفظ کیفیت اولیه ظروف تفلون و ظروف نچسب باید این نکات را رعایت کنید تا هیچ نگرانی در زمان استفاده نداشته باشید.

۱. توجه به مارک ظروف

هنگام خرید ظروف تفلون حتما به مارک آن توجه کنید و از برندهای متفرقه صرف قیمت پایین آنها به هیچ عنوان استفاده نکنید.ظروف تفلون شما باید دارای نشان استاندارد باشند و در صورت ایرانی بودن محصول ، حتما علاوه بر نشان استاندارد ، باید مورد تائید وزارت بهداشت نیز باشد.

۲. استفاده از قاشق مخصوص

همیشه باید از قاشق های مخصوص برای ظروف نچسب و ظروف تفلون استفاده کنید .قاشق و کفگیرهای مخصوص ظروف تفلون باید از جنس چوب و یا با روکش تفلون باشند . استفاده از قاشق استیل و یا وسایل مشابه در ظروف تفلون به پوشش نچسب آسیب می زند و باعث از بین رفتن آن می شود.

۳. استفاده از شعله مناسب

هنگام آشپزی با انواع ظروف پخت و پز باید همواره از شعله مناسب استفاده نمایید . زیرا شعله زیاد با آسیب رساندن به ظرف شما، در کوتاه مدت باعث خرابی ظروف نچسب خواهد شد.

با حرارت زیاد ، بخاری که از اینگونه ظروف متصاعد میشود بسیار خطرناک است. علاوه بر این، چس از مدتی سطح همه ظروف تفلون تغییر رنگ و شکل خواهد داد که نباید دیگر آنها را مورد استفاده قرار دهید.

نو کردن ظروف نسوز در رشت
نو کردن ظروف نسوز در رشت

۴. ریختن روغن قبل از استفاده از ظروف نچسب

قبل ازاینکه اولین بار از ظروف تفلون استفاده کنید بهتر است که ظروف خود را با آب داغ و مایع ظرفشویی بشویید . پس از شستشوی ظروف تفلون و یا سرامیکی و یا گرانیتی، چند قطره روغن مایع را درون ظرف ریخته و به وسیله پارچه ای نرم تمام سطح داخلی ظرف را روغن کاری نمایید.

۵. ریختن روغن قبل از روشن کردن شعله

به هنگام شروع پخت و پز ، همیشه اول روغن را در ظرف تفلون بریزید و سپس بعدا ظرف را روی اجاق گاز و شعله مناسب بگذارید . هرگز ظرف تفلون را خالی بر روی شعله قرار ندهید.

۶. پختن غذای کودک در ظروف تفلن ، هرگز!!!

استفاده از ظروف تفلون را محدود کنید ،برای تهیه غذاهای مایع مانند سوپ و جوشاندن شیر که نیازی به خاصیت نچسب بودن این ظروف ندارید، از این ظروف استفاده نکنید . برای پختن غذاهای کودکان بهتر است از ظروف مناسب تری استفاده کنید.

۷. ظروفی که تفلون آنها رفته است را کنار بگذارید

ظروفی که پوشش تفلون آنها از بین رفته است را دوباره استفاده نکنید . ظروف تفلونی که خاصیت نچسب بودن خود را از دست داده اند قابل ترمیم نیستند . هرگز این ظروف را دوباره ترمیم نکنید.

۸. عدم نگهداری غذا در ظروف تفلون

هرگز غذا را به مدت طولانی در ظروف تفلون نگهداری نکنید.

۹. شستشوی ظروف تفلون با اسکاچ نرم و مخصوص

حین شستشوی ظروف تفلون و سرامیک نباید از اسکاچ و سیم زبر استفاده کرد. حتی الامکان از ابر و یا اسکاچ های مخصوص ظروف تفلون استفاده کنید.

نو کردن ظروف نسوز در رشت
نو کردن ظروف نسوز در رشت

۱۰. قابلمه تفلون داغ با آب سرد خنک نکنید

نباید قابلمه تفلون داغ را زیر آب سرد قرار دهید . ظروف داغ باید به مرور خنک شوند. زیرا سرد و گرم شدن آنی ظروف تفلون به پوشش ظرف آسیب وارد می کند.

۱۱. نباید ظروف تفلون را فریز کرد

هرگز ظروف تفلون را در فریز قرار ندهید .به عبارتی از فریز کردن مواد غذایی در داخل ظروف تفلون خودداری نمایید.

۱۲. قابلمه تفلون را داخل ماشین ظرفشویی نگذارید

برای شستشوی قابلمه تفلون از ماشین ظرفشویی استفاده نکنید. در صورت ضرورت باید قبل از استفاده ی بعدی مجددا آن را چرب کنید و بگذارید ۲۰ دقیقه بماند، بشویید و دوباره استفاده کنید.

۱۳ .قابلمه تفلون را با پودر لباسشویی تمیز نکنید

هنگام شستن ظروف تفلون از پودر لباسشویی استفاده نکنید؛ چرا که ذرات پودر لباسشویی سخت هستند و موجب خط افتادن در پوشش ظروف تفلون می شوند.

یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.